Frezowanie

Frezowanie to jeden z najczęściej i najwszechstronniej stosowanych rodzajów obróbki skrawaniem. To czynność, której poddawane są różnego typu powierzchnie oraz komponenty maszyn, urządzeń, mebli i innych przedmiotów użytkowych wykonanych z surowca metalowego, drewnianego oraz z tworzyw sztucznych. Frezowanie odbywa się przy użyciu wyposażonych we wieloostrzowe narzędzia (frezy) frezarek, których wyróżniamy kilka typów, w zależności od budowy i przeznaczenia.

Sposób działania frezarek polega na wprowadzeniu ostrz w ruch obrotowy, który powoduje skrawanie. Symultanicznie może następować ruch posuwowy obrabianego przedmiotu, tudzież samego narzędzia. Za pomocą frezarki można nadać wszelakim powierzchniom płaskim, gwintom, kołom zębatym, rowkom, przedmiotom użytkowym dowolnych kształtów, a co więcej, można zaopatrzyć je w najrozmaitsze, nawet najbardziej wyszukane, elementy zdobnicze.

Oferujemy fachowe frezowanie różnego typu płaszczyzn, przedmiotów i komponentów na wysokiej jakości frezarkach. Wszelkie prace wykonujemy zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Powierzając frezowanie naszej firmie mogą Państwo liczyć na solidne, precyzyjne wykonanie zamówienia bez względu na rodzaj surowca i stopień zaawansowania projektu.

   
  • powierzchnia mocująca:  
400/1600mm
  • droga mechanicznego posuwu wzdłużnie:  
1120mm
  • droga mechanicznego posuwu poprzecznie: 
345mm
  • droga mechanicznego posuwu – wysokość: 
400mm
  • max ciężar obrabianego elementu: 
1500kg

 

Tomek - Obróbka skrawaniem
contact-name
Zadzwoń 89 533 68 22 wew. 24
contact-phone
kom. 669 517 077
contact-cell
contact-email